آماری جالب از مسن ترین سهامداران بازار سرمایه ایران

تاریخ :    ۱۳۹۶ شنبه ۹ ديدر مقابل معرفی کوچترین سهامداران بورس ایران، برای نخستین بار فهرست مسن ترین سهامداران هم مشخص شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس پرس، درحالی که به طور معمول گزارش تعداد کدهای سهامداری برای کوچکترین سهامداران بازار سرمایه ایران بصورت ماهانه منتشر می شود  برای اولین بار فهرست مسن ترین سهامداران بورس ایران هم مشخص شدند.

طبق پیگیری های بورس پرس از شرکت سپرده گذاری مرکزی ، طی 10 سال اخیر تا یک آذر سال جاری حدود 74 هزار نفر افراد بالای 80 سال سن، اقدام به معامله کرده اند که از این تعداد 9 نفر بیش از 9 هزار معامله داشتند.

به این ترتیب، محمد جواد هاشمی متولد سال 1314 از کازرون با 18.362 معامله در صدر تعداد معاملات قرار دارد.

میرقاسم صادق اسکویی متولد سال 1304 از اسکو نیز با 16.798 معامله در مقام نفر دوم و جوادکیمیا قلم متولد سال 1309 از زنجان با 13.027 معامله در مقام نفر سوم ایستادند.

همچنین عارفه عطاردی اصل از اردبیل با 11.629 معامله، اسدالله امید از خوی با 9.752 معامله، فاطمه صادق تهرانی از تهران با 9.553 معامله،  طاهره مشیری از قزوین با 9.522 معامله، خسرو نایبی اهرنجانی از سلماس با 9.512 معامله و جمال الدین کیمیاقلم از زنجان با 9.104 معامله در نوبت های چهارم تا نهم جای گرفتند.

بنابراین گزارش،کارگزاران ناظر این معامله گران به ترتیب سهام پژوهان شایان، دنیای خبره، بانک کشاورزی، توسعه سهند تبریز، بازار سهام، تدبیرگر سرمایه و بانک خاورمیانه و آگاه بودند.

 
 
 
 
   
پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه -سنا  


 
صفحه اصلی  
معرفی انجمن  
هیات موسس  
هیات مدیره  
اعضای انجمن  
راهنمای عضویت  
عضویت در انجمن  
راهنمای نگارش مقالات  
اخبار  
همایشها و کارگاه ها  
گالری تصاویر  
مقالات  
تماس با ما  
 : ایمیل
  : کلمه عبور
! رمز عبور را فراموش کرده ام
 
بازدید امروز
60
بازدید دیروز
98
کل بازدیدها
381701
از چه طریقی با انجمن مهندسی مالی ایران آشنا شده اید؟
نتیجه
:: انجمن مالی اسلامی ایران
:: وب سایت دانشگاه آزاد اسلامی
:: کمیسیون انجمنهای علمی ایران
Copyright 2012©Islamic Azad University